BIG-BEATOVÁ ŠEDESÁTÁ

Čtvrtek 08.02.2018 - 29.04.2018 / start 10:00 - 18:00 / kde Galerie Obecního domu / Bez vstupného / / / /
BIG-BEATOVÁ ŠEDESÁTÁ
Vernisáž výstavy 7. 2. v 17:00

Výstava představuje soubor fotografií, plakátů, dokumentů, memorabilií, artefaktů a doprovodných textů, které dokumentují opavskou mladou kulturu v 60. letech. Dominantní složkou expozice je část věnovaná bigbítovým kapelám, další oddíly budou věnovány klubům, tanečním čajům, diskotékám, majálesům a malým divadlům.

Formát expozice spočívá na principu výstavy ve výstavě. Prostor galerie je proměněn v klub mládeže ve stylu konce šedesátých let – včetně např. podia, funkčního baru a literárního koutku a možnosti posezení. Samotné exponáty jsou nainstalovány převážně jako přirozená výzdoba klubu, některé na výstavních panelech nebo ve vitrínách – např. velké fotografie, dokumenty, texty, cenné předměty. Důležitým atmosférotvorným prvkem je hudební kulisa – speciální mix nahrávek z 60. let.

Návštěvník výstavy by se měl nechat unést iluzí, že se v prostoru a čase vrátil do skutečného klubu z konce šedesátých let. Atmosféra výstavy by ho měla svádět k tomu, aby se nespokojil jen s její povrchní prohlídkou, ale aby v ní v nostalgické náladě strávil příjemné chvíle.

Součástí výstavy je cyklus doprovodných akcí – koncerty, přednášky, filmy, divadelní představení. Některé proběhnou přímo v prostorách výstavy, jiné v Klubu Art, Na Rybníčku, v Loutkovém divadle nebo v Kupé.

DOPROVODNÝ PROGRAM K VÝSTAVĚ:

středa 25. 4. start 17:00 kde Galerie Obecního domu

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

Komentovaná prohlídka výstavy s účastí autora a bigbeatových pamětníků

Autor výstavy Jan Horák vás seznámí se zajímavými detaily konceptu výstavy a budete mít možnost položit dotazy veteránům opavského big beatu. Účast přislíbili např. členové skupin SPIDERS a FANATICS  J. Kracík, B. Štambera, P. Bíner a C. Vojtek.

 

neděle 29. 4. start 17:00 kde Galerie Obecního domu

ZAVÍRÁME KLUB – HAPPENING ZA BIGBEATOVÁ ŠEDESÁTÁ

HAPPENING

Neformální a netradiční ukončení výstavy s nejedním překvapením a se stylovým průvodním slovem Jana Horáka a Jiřího Siostrzonka.